Отборът на Пирин (Благоевград) постигна много ценна победа, която може да се окаже решаваща за спасението на тима в професионалния ни футбол. “Орлетата” победиха с 3:2 като гост Несебър в мач от 25-ия кръг на Втора лига. Гостите на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка стигнаха до успеха с късен гол на колумбиеца Хуан Веласко. Иван Цачев откри резултата за Несебър, но Владислав Златинов изравни малко преди почивката. Николай Дросев отново даде преднина на домакините, но в 77-ата минута Ивайло Михайлов изравни за втори път. Пет минути преди края на срещата Веласко донесе скъпоценната победа на “орлетата”.

По този начин Пирин прекъсна серията си от осем мача без победа и вече е само на точка от спасителната зона. Отборът е на 15-а позиция с 21 точки, докато Лудогорец 2 е с 22. Вторият тим на шампионите обаче е с мач по-малко. Несебър от своя страна е 13-и с 23 и е само на две от опасната зона.

Несебър - Пирин (Благоевград) 2:3
1:0 Иван Цачев (28)
1:1 Владислав Златинов (43)
2:1 Николай Дросев (53)
2:2 Ивайло Михайлов (77)
2:3 Хуан Веласко (85)