“Марица” разби с 6:1 гостуващия “Садово” в мач от 14 кръг при ЮНОШИ СТАРША ВЪЗРАСТ (2000/2001) . Тимът на треньора Красимир Иванов доминираше през целия мач и стигна до убедителен успех, втори в рамките на няколко дни. Цели шест пъти гредите спасяваха гостите от гол, а играчи на “Марица” излизаха сами срещу вратаря на гостите над 10 пъти. Гостите поведоха в 9-та минута след грешка в отбраната на маричани. В 19-та минута Стоян Пидев изравни, а пак той направи 2:1 десет минути по-късно. Любо Масалджиев в 34-та минута затвърди превъзходството на пловдивчани, като покачи на 3:1. През втората част, в 55-та минута Димитър Русев реализира за 4:1, а Атанас Павлов добави пети гол във вратата на “Садово” в 61-та минута. Крайното 6:1 оформи Цецо Главчев в 71-та минута.

“Марица” заема 4-то място с 24 точки, на 3 зад “Асеновец” и на 4 зад АФК “Хасково”. В следващия кръг “жълто-сините” са домакини на “Борислав” (Първомай). Срещата е на 25 април.