Марица - Левски (Карлово), 13.04.2019

“Марица” не успя да победи “Левски” (Карлово) в домакинството си от 26-ти кръг в Трета лига – Югоизточна група. “Жълто-сините” надиграха своя противник, но пропуснаха половин дузина сто процентови положения и за втори пореден домакински мач записаха нулево реми. Първи мач като титуляр за “Марица” записа роденият през 2002 година Георги Иванов, а в групата за срещата бяха включени още няколко юноши. Иванов, който дебютира срещу “Садово”, показа добра игра и оправда доверието на треньорския щаб към него.
Първо шанс за гол се откри пред гостите, които изиграха грамотно срещата и не се затвориха. Сашко Лачев бе неточен с глава в началото на мача. В 8-та минута Айкут Янъков бе добре изведен срещу вратата на гостите, но защитник го блокира и Янъков не успя да нанесе удар. В 14-та минута стражът на карловци Цветан Тодоров изби удар на Мирослав Радев. В 16-та минута, след грешка в отбраната на “Марица” Стефан Чилингиров пусна успореден на голлинията пас, но състезател в жълто-син екип изби падайки на тревата. От тук до края на мача всичко интересно се случваше пред вратата на гостите. В 28-та минута Даниел Спасов изведе чудесно Айкут Янъков зад отбраната на “Левски” (Карлово), но атаката бе спряна след много спорно отсъждане за засада. В последната минута на първата част Тодор Тимонов от дълбочина намери Янъков, който пробяга с топката над 40 метра, премина технично двама защитници, излъга за посоката на удара си и вратаря, но топката премина на сантиметри от страничната греда.
Пропуските пред вратата на тимът от Карлово продължиха и през втората част. Няколко последователни удара бяха блокирани от защитници на гостите при едно меле в тяхното наказателно поле. Гостите също стигнаха до едно разбъркване пред Илия Николов в 60-та минута, но никой от карловци не успя да нанесе удар. В 61-та минута Тимонов центрира в наказателното поле, а Мирослав Радев засече, но топката премина на педя встрани. Минути по-късно удар на самият Тимонов бе близо до целта. Ново центриране на Тимонов бе засечено с глава този път от влезлият през втората част Георги Георгиев и отново топката мина на сантиметри от целта. Междувеременно за втори жълт картон беше отстранен от игра Валентин Иванов от гостите. В игра за “Марица” влезе още един юноша – Стоян Пидев. В 76-та минута и Джунейт Узунов изпробва късмета си, но и той беше неточен. В продължението на мача беше отсъден двоен удар, след неразбирателство между защитник и вратаря на гостите. Съдията Сталев измести с около 10 метра мястото за изпълнение на удара, който пък се наложи да се повтаря два пъти. В крайна сметка Тодор Тимонов изпълни технично в ъгъла, а вратаря Тодоров успя да улови.
Така срещата завърши при резултат 0:0. До края на сезона треньорския щаб на “жълто-сините” все повече ще дава шанс за изяви на юноши.

С 48 точки “Марица” заема 5-то място в класирането, на точка зад “Черноморец-1919”. В следващия кръг, след седмица, “жълто-сините” гостуват на “Свиленград”, след което приемат именно “Черноморец-1919”.

МАРИЦА: Илия Николов, Красимир Иванов, Георги Иванов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Лъчезар Ангелов (Мартин Анастасов), Христо Янчев, Тодор Тимонов – капитан, Запрян Запрянов (Георги Георгиев), Айкут Янъков (Стоян Пидев), Мирослав Радев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Атанас Савов, Иван Мицев, Денис Палков. Треньор: Борислав Караматев

ЛЕВСКИ (Карлово): Цветан Тодоров – капитан, Васил Георгиев, Валентин Иванов, Георги Гайдаров, Петър Петров, Никола Праматаров, Иван Диклиев, Васил Гуджев, Стефан Чилингиров, Сашко Лачев (Емилиян Тафров), Мирослав Кайряков (Ганчо Папазов). РЕЗЕРВИ: Тодор Колев, Никола Данчев, Николай Манчев, Боян Пенев. Треньор: Красимир Манолов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Даниел Спасов, Христо Янчев (Марица); Георги Гайдаров, Валентин Иванов – 2, Васил Георгиев, Иван Диклиев

ЧЕРВЕН КАРТОН: Валентин Иванов – 2 жълти

Съдийски състав: ГС: Денислав Сталев, АС: Лазар Лазаров и Месут Ахмедов; 4-ти съдия: Камена Георгиева; Делегат: Андрей Бонев – всички от Пловдив

стадион “Марица” – 250 зрители

13 април 2019 г., събота, 17:00 ч / XXVI кръг: Миньор (Раднево) - Розова долина (Казанлък)3:1 (1:1) Асеновец 2005 (Асеновград) - Садово (Садово)4:0 Загорец (Нова Загора) - Борислав 2009 (Първомай)1:0 (0:0) Марица 1921 (Пловдив) - Левски (Карлово)0:0 Гигант (Съединение) - Свиленград 1921 (Свиленград)1:0 Димитровград 1947 (Димитровград) - Сокол (Марково)1:0 Карнобат (Карнобат) - Атлетик (Куклен)0:3 13 април 2019 г., събота, 18:00 ч / XXVI кръг: Созопол (Созопол) - Черноморец 1919 (Бургас)3:1 14 април 2019 г., неделя, 17:00 ч / XXVI кръг: Хасково 1957 (Хасково) - Нефтохимик 1962 (Бургас)- Класиране:МПРЗГРТ 1. Созопол (Созопол)26203358:2263 -------------------------------------------------------------------2. Нефтохимик 1962 (Бургас)25203262:16633. Загорец (Нова Загора)26175453:17564. Черноморец 1919 (Бургас)26154759:30495. Марица 1921 (Пловдив)26139434:17486. Миньор (Раднево)26125934:24417. Атлетик (Куклен)261151043:35388. Хасково 1957 (Хасково)25106941:32369. Гигант (Съединение)26971027:283410. Розова долина (Казанлък)26951239:433211. Левски (Карлово)26791019:283012. Борислав 2009 (Първомай)26921529:382913. Сокол (Марково)25851234:422914. Карнобат (Карнобат)25851228:482915. Димитровград 1947 (Димитровград)26831522:3627- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 16. Свиленград 1921 (Свиленград)26561519:4721------------------------------------------------------------------- 17. Садово (Садово)26512014:7416 18. Асеновец 2005 (Асеновград)26332028:6612 bulgarian-football.com