ЖФК Пълдин надигра с 5:0 тима на ЖФК Варна в мач от 13-ия кръг на шампионата при жените. Двубоят се проведе на стадиона в село Труд.

Срещата започна с пълен контрол на играта от страна пловдивчанки и резултатът не закъсня. В 20' домакинките откриха след добре изпълнен пряк свободен удар на Кристина Чакърова - 1:0. Десет минути по-късно състезателките на Ангел Славов удвоиха преднината си. Франсис Петрова изведе Кристияна Димитрова в много добра позиция и нападателката не сгреши. В 41' резултатът придоби класически вид. Пловдивчанки получиха фаул, а с изпълнението се нагърби Мирослава Пейкова. Тя стреля, вратарката на варненки изби, но Кръстина Иванова добави с глава - 3:0.

След паузата в игра за ЖФК Пълдин се появиха 13-годишните девойки Карина Маркова и Марагарита Шопова, които направиха своя дебют при жените. Това са поредни състезателки на крехка възраст, които получават шанс в представителния тим. На терена нищо не се промени, домакинките продължиха да са по-добрия състав. Логично в 55' те стигнаха до четвърти гол. Този път точна бе Алекс Янева с глава. В 70' дойде най-красивият момент в срещата. Мирослава Пейкова пусна пас по земя между пет съпернички, за да изведе отлично Янева за крайното 5:0.

Това е пореден силен двубой за Пейкова, която и днес бе най-добрата на терена.

В следващия кръг ЖФК Пълдин се изправя срещу ЛП Суперспорт.