Футболистите на Хитрино претърпяха втора поредна загуба от началото на пролетния дял от първенството в Трета лига – Североизток. В среща от 20-ия кръг тима гостува на Спартак (Варна). "Соколите" от Варна записаха още една домакинска победа, този път с 4:1, която е шеста поред, а от началото на пролетния полусезон тимът е записал пет победи в пет мача с голова разлика 22:2. Всички голове за домакините паднаха през първата част на двубоя. Още в 5-ата минута Юлиян Загоров откри за домакините. В 32-ата минута Васко Боев удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Румен Николов. Пет минути след това Румен Николов направи резултата класически – 3:0.

В 40-ата минута Севдалин Стайков вкара четвъртото попадение във вратата на Харун Якубов. Спартаклии и през втората част доминираха на терена на стадион „Локомотив“ в морската столица. Те можеха да запишат още по-категорична победа срещу Хитрино, но удариха 3 греди. В 88-ата минута Мехмед Сабри от Хитрино вкара почетното попадение в двубоя, секунди преди последния съдийски сигнал. В следващия 21-ви кръг Хитрино приема на градския стадион „П.Волов“ в Шумен новака Устрем (Дончево), докато Спартак (Варна) гостува на Калиакра (Каварна).