Ботев Пловдив разби ЦСКА като гост в София с 1:4 в първи полуфинален мач от турнира за Купата на БФС при набор 2005. Жълто-черните откриха резултата в 8-мата минута чрез Петров. Армейците бързо се върнаха в среща след като изравниха 2 минути по-късно. Андрей Цой даде отново преднина на пловдивчани в края на първата част. През второто полувреме жълто-черните бяха пълен господар на терена, а въпреки вратарската смяна в ЦСКА червените продължиха да получават попадения. Трайков и Иванов оформиха крайното 1:4. Реваншът е следващата седмица в Пловдив.

1' Начало на мача

1' Любо Пенев наблюдава мача

2' Центриране от корнер, играч на ЦСКА засече с глава и топката се отклони от гредата на вратата на Ботев

8'  ГООООЛ ЗА БОТЕВ! Димитър Петров шокира вратаря на ЦСКА с удар от над 35 метра, топката тупна пред стража и влетя във  вратата. 0:1

9' Маджаров спасява опасен удар към вратата на Ботев

10'  ГООООЛ ЗА ЦСКА-София! След центриране от корнер защитата на пловдивчани се пропука и нападател отблизо изравни. 1:1

12' Нова греда за ЦСКА! Играч на червените проби по левия фланг и отправи мощен удар, отклонил се от левия страничен стълб.

15' Центриране отляво бе засечено от нападател в червено, който от чиста позиция стреля неточно.

16' Столичани са по-активният отбор и държат инициативата.

18' Асен Митков засече центриране от корнер, но стреля покрай вратата на домакините.

23' Асен Митков стреля от далечна дистанция, топката минава встрани от вратата.

25' Опасен удар към вратата на Ботев, кълбото прелетява на сантиметри над напречния стълб.

32' ГОООООЛ ЗА БОТЕВ! Страхотна атака на"канарчетата" завърши с центриране на Драганов, Андрей Цой овладя технично и след като преодоля защитник отправи красив удар в далечния ъгъл. 1:2

34' Мартин Драганов отправи опасен удар, вратарят на домакините избива.

35' Край на първото полувреме!

36' Начало на второто полувреме! Армейците направиха смяна на вратарите.

40 - ГОООООООЛ ЗА БОТЕВ! След центриране от корнер топката попадна в Стефан Трайков, той преодоля двама защитници и пусна към Марио Начев, който с техничен удар прехвърли вратаря. 1:3

43' Отличен индивидуален рейд на Костадин Татаров завърши с удар от 20 метра, вратарят на домакините спасява.

44' "Канарчетата" доминират тотално и владеят трайно топката.

53 'В игра за ЦСКА влезе синът на Адалберт Зафиров  - Давид. Спортният директор на "канарчетата" е на мача.

57' Петров стреля от фаул, вратарят докосна топката и се отклони от страничната греда на вратата на ЦСКА. Кълбото попадна във Валентин Иванов и той го прати в мрежата на червените, но бе маркирана засада.

61' ГОООООЛ ЗА БОТЕВ! Димитър Петров и Асен Митков комбинираха, топката попадна във Валентин Иванов, който с диагонален удар увеличи аванса на канарите. 1:4

Съставът на Ботев Пд: Александър Маджаров, Добромир Павлов, Божидар Сидеров, Христо Цветков, Костадин Татаров, Асен Митков, Стефан Трайков, Марио Начев, Андрей Цой, Димитър Петров, Мартин Драганов.
Резерви: Алекс Божев, Георги Кущинаров, Никола Караданов, Валентин Иванов, Тодор Петков, Атанас Янков, Габриел Златанов.
Старши-треньор: Румен Байрев