Берое победи домакина Цинкарна (Словения) с 61:58 (18:18, 17:16, 15:13, 11:11) и се класира за финала на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Така старозагорки взеха реванш от съперника за загубения мач за трофея в надпреварата през 2017 година.

След равностойно начало българките успяха да вземат аванс от 16:10 след осем минути игра, но до края на първата част домакините изравниха за 18:18.

Момичетата на Татяна Гатева не допуснаха кош в първите четири минути на втората четвърт и поведоха с 23:18, но в последствие Цинкарна обърна до 34:30. С два коша на Гергана Иванова в последните 53 секунди преди почивката Берое все пак се оттегли с минимален аванс от 35:34 след първото полувреме.

Словенките започнаха по-добре след почивката и след по-малко от четири минути дръпнаха с 44:37, но до края на третата четвърт българките направиха серия от 13:3 точки и отново поведоха с 50:47.

Гонитбата в резултата продължи и в последната част, като с тройка на Снежана Алексич 42 секунди преди края българките поведоха с 60:58, а след това Ана Почек вкара един от двата наказателни удара 13 секунди преди сирената за крайното 61:58. Ранджи Бесард пропусна да изравни от дистанция в последната атака и Берое триумфира.

Алексич беше най-резултатна за старозагорки с 20 точки, Ана Почек се отличи с 11 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Гергана Иванова допринесе с 10 точки.

За Цинкарна най-добра беше Зала Фришковец с 22 точки, 5 борби и 5 асистенции.

В спор за трофея Берое ще се изправи утре срещу миналогодишния шампион Будучност (Черна гора), който по-рано днес разгроми сръбския Цървена Звезда с 85:56 (28:12, 15:11, 23:25, 19:8) в първия мач от Финалната четворка

Полуфинални срещи от финалната четворка на Адриатическа лига по баскетбол за жени:

Берое (Стара Загора) - Цинкарна (Словения) - 61:58 (18:18, 17:16, 15:13, 11:11)

Цървена Звезда (Сърбия) - Будучност (Черна гора) - 56:85 (12:28, 11:15, 25:23, 8:19)