Пета поредна победа записа тимът на Нефтохимик в Югоизточната Трета лига. "Шейховете" се наложиха 3:0 като гост над Димитровград в мач от 22-ия кръг.

Двубоят започна с опасен изстрел към вратата на бургаския тим, но Ферди Мюмюнов се намеси безупречно. Последва шанс за гостите, но далечният изстрел на Боримир Карамфилов срещна гредата. В 20-та минута, след игра с ръка на играч на домакините, бе отсъдена дузпа в полза на Нефтохимик. Решението на главния арбитър обаче бе подложено на коментар от асистентите и единадесет метровият наказателен удар бе отменен. Преди това обаче острата реакция на потърпевшият футболист му донесе червен картон и димитровградчани изиграха мача с човек по-малко. Вместо дузпа, съдията отсъди корнер, което доведе до първото попадение на Нефтохимик. Цветомир Цонков засече с глава центрирането на Николай Костов и даде аванс на бургазлии. До края на полувремето Нафтата имаше няколко възможности да увеличи преднината си, но резултатът се запази.

Второто попадение дойде след почивката, когато в 54-та минута Цветан Филипов овладя топката пред наказателното поле и я насочи към далечния ъгъл за 2:0. Веднага след подновяването на играта последва нова атака на Нефтохимик. Тя бе завършена от Деян Христов, който оформи класическото 3:0.
В понеделник започва подготовката на „шейховете“ за домакинството на Созопол. Морското дерби ще е на 30.03 (събота), от 15:00 ч., на стадион Лазур.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Станислав Жеков (70 Атанас Ташолов), Георги Радев, Николай Костов, Цветомир Цонков, Цветан Филипов (58 Любомир Божинов), Боримир Карамфилов, Михаил Георгиев, Кристиян Мирославов (62 Мирослав Радев), Деян Христов
Резервен състав: Мартин Шейтанов, Кольо Чахов, Стойко Иванов, Йолиян Милков