Волейболният отбор на ЦСКА се класира за полуфиналните плейофи в Суперлигата на България, след като "червените" надиграха като гости коравия тим на Пирин (Разлог) с 3:0 (28:26, 25:23, 25:19) в мач №2 от 1/4-финала помежду им, игран тази вечер в зала "Септември".

По този начин момчетата на Сашо Попов спечелиха плейофната серия с 2-0 победи и продължават напред към полуфиналите. Там ЦСКА очаква победителя от двойката между Нефтохимик 2010 (Бургас) и Левски, като много вероятно е това да бъдат настоящите шампиони. В полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача.

От друга страна Пирин завършва на 7-о място в крайното класиране в Суперлигата, където беше и в редовния сезон.

Първият гейм беше изключително оспорван, особено в края, но с повече увереност и характер ЦСКА го измъкна с 28:26 и поведе с 1:0. Във втората част "червените" имаха преднина от 23:18, но позволиха на домакините от Пирин да се доближат само на точка при 23:22. Разложани, обаче, нямаха сили за повече и ЦСКА удвои аванса си след 25:23. В третия гейм армейците бяха най-категорични и спечелиха след 25:19 и 3:0.

Най-полезен за ЦСКА отново бе Пламен Шекерджиев с 15 точки (2 блока, 1 ас, 46% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за победата. Венцислав Георгиев (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака) и Тодор Костов (4 блока и 80% ефективност в атака) добавиха 13 и 12 точки за успеха. За домакините от Пирин Йордан Желязков (1 блок и 36% ефективност в атака) и Радослав Попов (2 блока, 35% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) завършиха с 11 и 10 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЦСКА 0:3 (26:28, 23:25, 19:25)
ПИРИН: Николай Манчев, Йордан Желязков 11, Радослав Попов 10, Георги Елчинов 6, Петър Бъчваров 8, Костадин Гаджанов 9 - Христо Колев-либеро (Петър Петров, Денис Нелсън, Любомир Телкийски 1, Мирослав Димитров, Мартин Кръстев 1, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
ЦСКА: Владимир Станков 3, Венцислав Георгиев 13, Пламен Шекерджиев 15, Симеон Александров 8, Христо Цветанов 8, Тодор Костов 12 - Мартин Божилов-либеро (Ивайло Стефанов)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.