Академик Бултекс 99 (Пловдив) победи като гост Кожув (Северна Македония) с 91:86 (29:20, 21:21, 19:24, 22:21) в последната среща от редовния сезон на Балканската баскетболна лига. С успеха българският тим завърши на трето място в класирането и на полуфиналите в турнира ще играе срещу Блокотехна (Северна Македония).

Другият полуфинал противопоставя Берое (Стара Загора) и Теута (Албания). Финалната четворка на Балканската лига ще се проведе на 6 и 7 април в Албания. Срещу Кожув пловдивчани водеха почти през всичките 40 минути на двубоя и завършват надпреварата с 8 победи и 4 поражения.

Най-голямата преднина за Академик Бултекс 99 в мача беше 15 точки при 41:26 4:15 минути преди края на втората четвърт. През второто полувреме домакините на няколко пъти стопяваха пасива си до 3-4 точки, но не успяха да направят обрат. За победителите се отличиха Трой Франклин с 24 точки, 13 асистенции и 5 борби, 17 точки добави Питър Олисемека, а 14 - Васил Бачев. За Кожув с 22 точки и 6 борби завърши бившият играч на Балкан Игор Кесар.