Ботев победи с 5:0 Дунав в мач от 20-ия кръг на Елитната група до 17 години. Двубоят се игра базата на „Коматево“.

Срещата стартира динамично, като до 15' двата тима удариха по една греда. В 7' русенци бяха близо до гола след центриране от фаул и засичане с глава, но топката кацна на напречната греда и излезе. Малко по-късно "канарчетата" отговориха. Венци Богданов подаде остро отляво, а Георги Трифонов шутира от 5 метра, коженото кълбо удари страничния стълб. В 23' се откри нов шанс за гол пред "жълто-черните". Трифонов отне от бранител в "синьо" на тъча и веднага центрира, но Атанас Чернев пропусна да отбележи от въздуха, стреляйки над напречната греда. Минута по-късно гостите организираха контраатака, в която Симеон Иванов се пребори с защитник на пловдивчани, проби в наказателно, но се забави с шута и бе спрян. В 35' Ботев бе много близо до откриване на резултата. След добра атака по левия фланг, Венцислав Богданов центрира на точката за изпълнение на дузпа, където Стефан Попов засече с глава, но топката срещна горната греда и излезе. До края на частта домакините повече владееха инициативата, това обаче не им донесе сериозни дивиденти.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. В 47' след центриране отляво бранител на Дунав не се намеси добри, слагайки топката на главата на Мартин Иванов, който обаче от близка дистанция стреля над горната греда. Минута по-късно Ботев пропиля още една много добра възможност за гол. Трифонов пусна към Петър Итов, който веднага изведе сам срещу вратаря Атанас Стоименов, който обаче пропусна, шутирайки право в тялото на стража Тихомир Друмев. В 53' гостите получиха неочакван подарък от отбраната на Ботев. При недобра обработка на топката от страна на защитник на "канарчетата" , кълбото попадна в Константин Митев, който бе да се бави стреля от границата на пеналта, но в Мартин Панев спаси. В 59' все пак "жълто-черните" отбелязаха. Пловдивчани получиха правото да изпълнят наказателен удар, след като Георги Трифонов бе повален в полето. Потърпевшият застана зад топката и не сбърка - 1:0. Това попадение определено окрили Ботев, като те отбелзаха още три гола в рамките на седем минути. Първо след късо изпълнение на корнер отляво и центриране на Итов Венцислав Богданов засече с глава. Последва подобно попадение, но този път пасът дойде от десния фланг, а голмайстор бе Петър Шилев, който намери ефектно топката от въздуха с крак - 3:0. В 70' отново Шилев бе точен - пак след центриране от корнер. Защитникът се извиси над всички и дори изпревари вратаря, за да вкара с глава за 4:0. Пет минути по-късно Дунав можеше да намали разликата. Русенци получиха пряк свободен удар в близост до пеналта, силният удар на Албер Силвиев обаче срещна стената. В 88' Ботев покачи увеличи още аванса си. Венцислав Богданов центрира остро от левия фланг, а влезлият Милен Николов оформи крайното 5:0.

ПФК Ботев: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 20 Георги Господинов, 22 Петър Шилев, 13 Венцислав Богданов, 9 Атанас Чернев, 8 Мартин Иванов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 7 Петър Итов, 18 Георги Трифонов, 11 Стефан Попов, 17 Атанас Стоименов
Резерви: 84 Християн Карастойков - ВРАТАР, 21 Юсеин Касов, 10 Пламен Цончев, 15 Милен Николов, 19 Томислав Георгиев

Дунав: 2 Тихомир Друмев - ВРАТАР, 5 Радослав Петров, 3 Мартин Иванов, 19 Александър Атанасов, 20 Димитър Тодоров, 21 Мерт Тасим, 10 Симеон Дочев, 6 Албер Силвиев - КАПИТАН, 17 Константин Митев, 11 Слав Петков, 9 Симеон Иванов
Резерви: 22 Радостин Петракиев, 7 Валери Иванов, 18 Лятиф Латиф, 14 Ивайло Калинов, 4 Виктор Иванов, 23 Виктор Тодоров, 16 Станислав Петров