Тимът на Септември София нанесе звучен шамар на Бруно Акрапович и селекцията му, побеждавайки смърфовете насред Лаута с 0:2.

Всичко това се случи пред погледа на Сашо Станков, който бе на трибуните. Със загубата Локомотив Пловдив на практика се прости с шансовете да изпълни поставената цел – влизане в топ 6. Акрапович пък направи учудваща промяна в атаката на тима, след като реши да остави на пейката изнеслият много силна подготовка и дал асистенция на Герена Момчил Цветанов за сметка на любимеца си Посинкович. Хърватинът обаче бе неузнаваем на терена, а в 40-тата минута Бруно „приключи“ Бирсент Карагерен, заменяйки го с Цветанов.

Първият голът за гостите реализира Асен Чандъров, който бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Стивън Езе през първата част на мача. Локо Пд на два пъти имаха претенции за дузпа за интервенции срещу Момчил Цветанов, но и двата пъти главния съдия подмина ситуациите равнодушно. Второто попадение вкара Борис Галчев с далечен диагонален изстрел.