Волейболният отбор на Черно море (Варна) постигна едва 4-а си победа в Суперлигата на България, след като направи страхотен пълен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (22:25, 24:26, 25:23, 25:20, 15:13) като гост на Марек Юнион Ивкони (Дупница) в мач от 18-ия кръг, игран тази вечер в зала "Спортна Дупница".

По този начин варненци остават на 10-о място във временното класиране с 4 победи, 13 загуби и 16 точки. Марек пък запазва 8-а си позиция с 6 победи, 12 загуби и 19 точки. В следващия 19-и кръг Черно море приема 9-ия Дунав (Русе), а дупничани гостуват на ЦСКА.

В първия гейм домакините от Марек доминираха и без особени проблеми го взеха с 25:22. Във втората част волейболистите на Черно море вкараха интрига. Дупничани, обаче, успяха да измъкнат частта след 26:24. Впоследствие варненци показаха стабилна игра в третия гейм и след като взеха добра преднина намалиха изоставането си след 25:23. Момчетата на Юлиан Тупанков запазиха темпото и успяха да стигнат до тайбрек след по-убедителното 25:20. В петия решителен гейм Черно море взе инициативата от начало, но при 11:11 резултатът бе изравнен. До края двата отбора се бореха за всяка топка, но все пак варненци показаха по-силен дух и измъкнаха победата след 15:13 и 3:2.

Над всички за Черно море бе руснакът Евгений Тюрин със страхотните 26 точки (4 аса, 2 блока и 38% ефективност в атака) за победата. За домакините от Марек Ангел Велков (3 аса, 46% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане) и Павел Душков (4 блока и 48% ефективност в атака) завършиха с по 14 точки.