Волейболистите на Пирин (Разлог) победиха като домакини Монтана с 3:0 (33:31, 25:19, 25:21) в мач от 18-ия кръг на Суперлигата на България, игран тази вечер в пълната зала "Септември".

Така двата тима запазиха местата си във временното класиране. Разложани са 7-и с 9 победи, 9 загуби и 30 точки. Монтана продължава да е на 5-а позиция с 12 победи, 6 загуби и 34 точки, с колкото е и 4-ия Левски, но с по-добри показатели. В следващия 19-и кръг Пирин гостува на Дея спорт (Бургас), докато монтанчани ще са домакини на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас).

Първият гейм на срещата бе изключително оспорван и драматичен, като се оказа ключов и за целия развой на двубоя. Двата тима се "захапаха" точка за точка, като спорът излезе далеч извън 25-а точка. В края на краищата волейболистите на Пирин отново демонстрираха, че на свой терен са труднопревземаеми и се наложиха с 33:31. Това като, че ли повлия негативно на гостите от Монтана и в следващите две части те нямаха същите съпротивителни сили. Разложани диктуваха играта през цялото време и спечелиха и двата гейма с разлика - 25:19 и 25:21, а с това мача с 3:0.