Марио Балотели продължава да блести за новия си тим Олимпик (Марсилия), разписвайки се при успеха с 2:0 над Амиен в 25-ия кръг на френската Лига 1.

Италианецът не успя да вкара гол за Ница през този сезон, но откакто е в Марсилия от януари има вече три попадения в четири мача под ръководството на Руди Гарсия.

Флориан Товен откри резултата в 19-ата минута, а Балотели оформи крайния резултат шест минути по-късно.

След третия си пореден успех марсилци вече имат 40 точки и са четвърти преди останалите срещи от кръга. Амиен е на 16-о място с 21 точки.

Монако пък записа втора поредна домакинска победа в шампионата, след като излъга Нант с 1:0. Желсон Мартинс (13) вкара победния гол за монегаските, които вече са 16-и с 22 точки. „Канарчетата“ заемат 14-а позиция с 27 точки.

В друга среща от днес Анже разби с 3:0 гостуващия Ница.