Осем юноши на "Марица" взеха участие в контролата срещу "Ботев", играна днес. Те се появиха в игра през втората част и така контролата заприлича повече на мач между юношески отбори, тъй като и в състава на "Ботев" бе пълно с млади състезатели. За “Марица” това вече е традиция, а младите играчи показаха добра игра, себераздаване и израстване. Това показва, че треньорският щаб следва правилна посока, а работата на треньорите в школата започва да дава резултати, коментираха от клуба. Георги Иванов, Петър Сърбов, Стоян Пидев, Иван Мицев, Милен Танчев, който успя да вкара едно от попаденията, както и Петър Печенков, Александър Праматаров и Мирослав Георгиев играха за маричани.

Феребори Доре откри резултата след центриране на Шопов от фаул. Доре се извиси над всички и реализира за 1:0. В 60-та минута Георги Георгиев изравни с гол шедьовър. Той засече с пета чудесно подаване на Запрян Запрянов. В 71-та минута юношата Милен Танчев нахлу мощно в наказателното поле на домакините, след скоростна контра и сам завърши с добре насочен удар с вътрешния фалц, правейки пълен обрат в мача. По късно Петър Печенков се озова на празна врата, но не съумя да реализира. След центриране от корнер в малкото наказателно поле Печенков стреля, но в аут над вратата. “Канарчетата” стигнаха до няколко опасни положения, но Иван Василев не успя да се разпише, а Димитър Тонев нацели напречната греда от близо.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Пламен Табаков, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Христо Янчев, Костадин Дяков, Тодор Тимонов, Запрян Запрянов, Айкут Янъков, Георги Георгиев. През втората част в игра влязоха: Горан Гръблев, Красимир Иванов, Георги Иванов, Петър Сърбов, Стоян Пидев, Иван Мицев, Милен Танчев, Мартин Анастасов, Петър Печенков, Александър Праматаров, Мирослав Георгиев.

БОТЕВ: Стелиан Ангелов, Станислав Работов, Костадин Ничев, Еберт Кардосо, Джонатан Перейра, Радо Апостолов, Васил Шопов, Слави Шопов, Крис Добрев, Благовест Данчев, Феребори Доре. През втората част в игра влязоха: Християн Карастойков, Запро Динев, Димитър Тонев, Иван Василев, Тодор Петков, Васил Пунарджиев, Габриел Земярски