Отборът на Спартак Пловдив U19 победи Сокол Марково U17 с 3:1. Контролата се игра на „Юрий Гагарин“. Условията на терена не бяха добри с оглед изсипалия се дъжд предната вечер.
През първото полувреме „гладиаторите“ вкараха два гола. И двете попадения реализира Георги Копарански.
През втората част отборите направиха редица смени и качеството на играта спадна. Марково се възползваха добре от неразбирателство в противниковата защита и върнаха едно попадение дело на новото попълнение Никола Райчев.
Последваха пропуски на Георги Копарански и Симеон Дидов за отбора на Спартак, които излизаха очи в очи с вратаря на гостите, но стража отрази ударите им.
В 70-ата минута Ивайло Павлов вкара за крайното 3:1.
„Далеч сме от играта, която искам да показваме. Силният вятър и лошия терен попречиха и на двата отбора да разгърнат потенциала си. Следваме си програмата, а това дали ще бием или паднем в контролите не е заложено в нея“, заяви треньора на старшата Неделин Петров пред Glas.bg.