Марица - Сокол (Марково) 1:0, контролна среща 09.02.2019, снимка: ПФК Марица 1921 Пловдив
Отборът на “Марица” победи с 1:0 състезаващия се също в Трета лига – Югоизточна група тим на “Сокол” (Марково) в контролна среща, играна в събота на базата в село Оризари. Проверката бе шеста от програмата за предсезонната подготовка на марчани. И за тази контрола треньорския щаб на “жълто-сините” включи в групата с футболисти седем юноши от школата на клуба, които взеха участие в мача.
Първата част започна равностойно, но в нейния край маричани вече имаха игрови превес, като пропуснаха няколко положения. Георги Георгиев, Запрян Запрянов, Айкут Янъков можеха до отбележат, но не успяха. “Соколите” на два пъти създадоха опасни ситуации, но защитниците и вратаря Илия Николов се справиха. Резултатът остана не променен – 0:0.
През второто полувреме бяха извършени много смени, като съставът на терена изцяло бе подменен. Общо осем юноши взеха участие в мача, като всички оставиха добри впечатления с изявите си. Вторите 45 минути бяха изцяло за тима воден от Борислав Караматев. В 59-та минута Мартин Анастасов реализира единственото попадение с удар отблизо, след комбинация в наказателното поле и недоразумение в защитата на “Сокол”. На два пъти и гредите помагаха на “соколите” да запазят резултата. Веднъж Тодор Тимонов нацели страничната греда, след удар от фаул. Юношата Атанас Павлов, заменил принудително Айкут Янъков още през първата част, също нямаше шанс, след като негов удар срещна гредата. Павлов имаше пред себе си още две голови ситуации, но не успя да реализира. Маричани създадоха още 4-5 положения, но до нов гол така и не се стигна. “Соколите” стигнаха до две по-опасни положения, като и при двете вратаря Горан Гръблев се намеси успешно.
Следващата контрола на “Марица” е в сряда срещу “Ботев”, като срещата ще се играе на базата на “канарчетата” в квартал “Коматево”. Последната проверка на “жълто-сините” ще бъде на 16 февруари срещу “Нефтохимик“.
МАРИЦА – СОКОЛ (МАРКОВО) 1:0 /Мартин Анастасов 59’/
МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Пламен Табаков, Джунейт Узунов, Даниел Спасов, Христо Янчев, Мартин Анастасов, Милен Танчев, Запрян Запрянов, Айкут Янъков (Атанас Павлов 38’), Георги Георгиев. През второто полувреме в игра влязоха: Горан Гръблев, Петър Печенков, Денис Палков, Георги Иванов, Петър Сърбов, Мирослав Георгиев, Александър Праматаров, Красимир Иванов, Костадин Дяков, Тодор Тимонов, Атанас Павлов.
източник и снимки: ПФК Марица 1921 Пловдив

* Коментарите под тази статия не изразяват мнение и позиции на собтвениците на медията, както и на нейните автори. PlovdivDerby.com не носи отговорност за съдържанието на читателските коментари. Молим да се въздържате от обидни квалификации, заплахи, расова нетърпимост и т.н.