Пирин (Благоевград) загуби от Лудогорец 2 с 1:2 в контролна среща. За домакините това е второ поредно поражение в приятелски мач на стадион "Христо Ботев" след това от Царско село с 1:5 миналата събота. През първото полувреме играта беше равностойна, а пропуски за Пирин направиха Кирил Грозданов и Хуан Пабло Веласко. В 35-ата минута Хюсеин Кольовлуев с удар от близо откри за Лудогорец 2. В 54-ата Виктор Янев удари греда за Пирин, а в ответната атака от дузпа влезлият като резерва Димитър Митков отбеляза второто попадение за гостите. В 81-ата минута Марио Топузов с удар от упор намали на 1:2. В третата минута на добавеното време главният съдия Димитър Буров отсъди втора дузпа за Лудогорец 2, която Георги Стоянов не успя да реализира.