Отборът на Черно море губи от Медж Легница с 0:1 през второто полувреме на контролата в Турция.

В състава на "моряците" титуляри излязоха юношите Виктор Попов и Лъчезар Йорданов, както и новото попълнение Родриго Енрике.

В 18-ата минута Виктор Попов пресече топката в собствената си половина и намери отдясно Мартин Минчев. Последният проби и върна топката към точката на дузпата, където Лъчезар Йорданов отправи удар, но над вратата.

В 26-ата минута поляците създадоха бърза контраатака, която завърши с опасен удар и добра намеса на Георги Китанов.

Пет минути след това Жоржиньо намери Аристот Ндонгала в наказателното поле, който стреля от движение, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

В 40-ата минута футболист на полския тим игра с ръка в наказателното поле, но главният рефер подмина ситуацията. В 43-ата минута Виктор Генев засече с глава центриране от корнер на Аристот Ндонгала, но вратарят на поляците спаси.

В последната минута на първото полувреме Родриго изведе Жоржиньо сам срещу вратаря, но бразилецът не успя да насочи добре топката и стреля в аут. Това бе и най- чистата ситуация за варненци. Медж пък не успяха да застрашат сериозно вратата на Георги Китанов до почивката.

На почивката треньорът Илиан Илиев пусна нови 9 футболисти, като единствените, които останаха в игра, бяха Петър Витанов и Аристот Ндонгала. На телрена се появи и второто ново попълнение на варненци - Цветомир Панов.

В 46-ата минута влезлият вратар Иван Дюлгеров се намеси добре и отрази силен удар от границата на наказателното поле.

В 57-ата минута Иван Дюлгеров отново изпъкна с блестяща намеса. Младият страж парира шут от около 7-8 метра фронтално срещу вратата.

В 65-ата минута Дани Кики пусна пас в коридор към Георги Илиев, който технично насочи топката в далечния ъгъл на вратата, но стражът на Медж се разтегна и спаси. Малко след това в игра влязоха юношите Петър Вуцов и Матин Дичев.

В 68-ата минута Медж поведе в резултата. Пламен Димов фаулира футболист в наказателното поле и Пясецки реализира отсъдената дузпа - 0:1.

Съставът

Черно море - първо полувреме: Георги Китанов, Стефан Станчев, Уго Кононго, Виктор Попов, Виктор Генев, Лъчезар Йорданов, Петър Витанов, Мартин Минчев, Аристоте Ндонгала, Родриго Енрике, Жоржиньо

Черно море - второ полувреме: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев, Пламен Димов, Цветомир Панов, Мартин Костадинов, Петър Витанов (68 - Мартин Дичев), Патрик Андраде, Георги Илиев, Ради Василев, Дани Кики, Аристоте Ндонгала (68 - Петър Вуцов).