Локомотив Пловдив постигна втора победа в предсезонните си контроли. Днес на Лаута смърфовете се наложиха с 2:0 над съименниците си от Горна Оряховица пред погледа на Христо Крушарски.

Много силно представяне на терена направи новото попълнение Момчил Цветанов. Един от най-титулуваните футболисти у нас (носител на 7 купи и титли) изработи и двете попадения през първото полувреме, след пробиви от ляво и дясно. Още втората минути Ожболт откри резултата след пробив отдясно на Цветанов, който му пусна пас в наказателното поле и нападателят с 1 докосване реализира. В 39-тата минута каращия проби Мохамед Айдара подаде към Цветанов, който нахлу в наказателното поле и му върна топката на точката на дузпата. Айдара със силен удар в центъра на вратата матира Банков за 2:0

Състав на Локо Пд за първото полувреме: Мартин Луков, Стивън Езе, Димитър Везалов, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Игор Банович, Мохамед Айдара /на проби/, Димитър Илиев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен и Ален Ожболт.

В началото на второто полувреме Илко Пиргов се отличи с блестяща намеса след удар от упор. Последва много техничен удар на Аралица, който излезе в аут. В 65-тата минута Анте вкара попадение, което обаче бе отменено заради засада. 4 минути преди края на редовното време Буна реализира, но и това попадение бе отменено отново заради засада. През тези втори 45 минути най-добри впечатления с играта си остави Мустафа Абдулахи, чиито отигравания бяха бурно аплодиран от публиката.