Волейболистите на Хебър (Пазарджик), които са лидери в Суперлигата, продължават напред на 1/4-финалите на турнира за Купата на България след измъчена победа. Играчите на Атанас Петров бяха пред изненадващо отпадане от надпреварата, но надделяха много трудно като гости над втородивизионния Виктория Волей (Пловдив) с 3:2 (19:25, 25:17, 25:17, 21:25, 15:10) в среща от 4-ия кръг, играна тази вечер.

По този начин "тигрите" от Пазарджик се класираха за финалната осмица, на която ще бъдат домакини в средата на януари.

Първият гейм започна равностойно, но домакините от Виктория взеха аванс при 14:11, а малко по-късно дръпнаха с 20:14 и поведоха след 25:19. Последва пълен обрат, след като във втория и трети гейм Хебър владееше събитията на полето - 25:17 и 25:17. В четвъртата част пловдичани отново "показаха зъби" и пратиха мача в тайбрек след 25:21. В него Хебър бе по-стабилният тим и спечели с 15:10, а с това и мача с 3:2.