Лидерът в класирането на Втора лига на МФЛ-Варна Grey goose се откъсна с пет точки на върха, след като записа деветата си победа в мач от 10-ия кръг, а преследвачите му допуснаха поражения.

"Сивите гъски" надиграха убедително с 8:3 последния в класирането АФК Абсолют. Лидерите решиха изхода още през първата част, след която водеха с 4:0, а след почивката паднаха още седем попадения. Хеттрик за успеха реализира Марин Сираков, който бе точен в 12-ата, 15-ата и 38-ата мин. Станислав Ников вкара два гола (31` и 33`), а по веднъж в противниковата мрежа се разписаха Тони Атанасов (14`), Кристиан Кръстев (19`) и Пламен Енчев (26`). За Абсолют две попадения наниза Здравко Великов (23` и 32`), а едно - Александър Ангелов (31`).

Втората си загуба този сезон записа основният преследвач на лидера - МФК TNT. "Динамитите" бяха надиграни от МФК Хищници с 3:2. Любопитното е, че това бе четвърта четвърта поредна победа за вече петия в класирането тим, който стартира неубедително и до шестия кръг имаше две равенства и четири поражения. Станислав Михайлов откри за МФК Хищници в 13-ата мин., а Диан Найденов направи 2:0 в 27-ата. Димитър Желязков намали за TNT в 32-ата, но 4 по-късно Атанас Василев покачи на 3:1. Силите на "динамитите" стигнаха само за още един гол, дело на Петър Добрев в 37-ата мин.

Само седмица след като нанесе първа загуба на Grey goose в шампионата, отборът на MFC Pulse не успя да се възползва от този факт и записа поражение с 0:2 от Сони-М. И двете попадения в мача паднаха през първото полувреме. Валентин Иванов откри в 3-ата мин., а националът по плажен футбол Илиян Илиев удвои. Така Сони-М вече е на 4 точки от Топ 3.

МФК Владислав и МФК Ботев-18 направиха 1:1. Емил Исаев откри още в първата минута, а Павел Павлов изравни в 14-ата.

FC INTERSTARS записа втората си победа този сезон, след като надигра с 2:1 АФК Албион. "Островитяните" откриха резултата чрез Антон Балев в 4-ата мин., но още до 10-ата "звездите" стигнаха до пълен обрат. Точни бяха Диян Минчев и Мирослав Минков. През втората част Ивайло Янков от АФК Албион получи два жълти картона и бе изгонен.